sanace - krémová injektáž

STOP vzlínající vlhkosti ve zdivu

Kde je vlhkost, tam jsou tepelné ztráty
Kde je vlhkost, tam jsou nevzhledné skvrny a plíseň
Kde je plíseň, tam je zdravotně závadné prostředí
Řešením je chemická injektáž zdiva krémem AquaStop Cream©

Proč zvolit krémovou injektáž?

Naše krémová injektáž účinně zamezuje kapilárně vzlínající vlhkosti z podzákladí do zdiva v obytném prostoru. Injektážní krém vytváří ve zdivu dodatečnou „hydroizolaci“. Pro svou hustou konzistenci nemá krém tendenci nekontrolovatelně unikat netěsnostmi ve zdivu. Zároveň je tento postup vysušení vlhkého zdiva finančně přijatelný a nenáročný. Krémové injektáže je vhodné kombinovat s dalšími sanačními pracemi.

Používáme AquaStop Cream© s 80% obsahem aktivní látky.

Výhody krémové injektáže

  • Šetrná alternativa všech mechanických metod
  • Nejúčinnější varianta zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti
  • Finančně dostupná oproti jiným metodám
  • Rychlá realizace bez narušení chodu objektu
  • Ekologicky šetrná
  • Dlouhodobě účinná (30 a více let)
  • Zdravotně nezávadná

Postup realizace

Nejprve je odstraněna provlhlá omítka. Poté na spodní straně zavlhlé zdi zvolíme ideální spáru, do které vyvrtáme otvory s průměrem 12 - 14 mm a roztečemi 100 mm. Maximální úroveň zvolené spáry linie vrtů by měla být maximálně 100 mm nad podlahou obytného prostoru, který odvlhčujeme. Vrty jsou o 20 - 40 mm kratší než je tloušťka zdiva. Do těchto otvorů se následně aplikuje injektážní krém na bázi SILAN/SILOXANU. Ten začne pronikat nejdříve do spáry a poté i do zdícího materiálů. V horizontu 6ti týdnů vytvoří AquaStop Cream© spolehlivou a celistvou hydroizolační clonu, která brání dalšímu pronikání kapilárně vzlínající vlhkosti. Poté nastává proces vysychání postiženého zdiva. Celý postup je jednoduchý, rychlý a cenově dostupný.

Typy zdiva

Sanace a odvlhčení takto napadeného obytného prostoru krémovou injektáží je vhodné téměř pro všechny typy zdiva. Jak zdivo s průběžnou spárou, tak zdivo kamenné nebo smíšené bez průběžné spáry. Dále je pak vhodná pro přírodní zdiva, např. opukové, vápencové, pískovcové atd. Je možné aplikovat i do průmyslově vyráběných materiálů (ytong, porobeton, škvárobeton). Poměr nesavého materiálu ve zdivu by neměl přesáhnout 30 %.

Aplikované materiály jsou chemicky i fyzikálně slučitelné s ošetřovaným zdivem, mají vynikající stabilitu a dlouhodobou účinnost. Jsou zdravotně nezávadné a neobsahují organická rozpouštědla.

zdivo cihelné

cena od 1 600 Kč/m2

zdivo smíšené

cena od 1 800 Kč/m2

...

Technický list AquaStop Cream© ve formátu PDF ke stažení

Před zamýšlenou realizací nás neváhejte oslovit pro bezplatnou prohlídku a konzultaci. Provedeme průzkum zdiva a měření jeho vlhkosti. Zjištěný stav vyhodnotíme, zvolíme ideální postup řešení a vypracujeme cenovou nabídku. Dle zájmu naceníme také další přidružené sanační práce jako jsou sanační omítky, vnější svislé izolace atp.